Marcopol / strona główna

Historia

 15 lutego 1985 roku to pamiętna data w historii firmy Marcopol. To właśnie wtedy otwarto pierwszy Zakład Produkcji Śrub w Chwaszczynie, mieszczący się przy ulicy Oliwskiej 100. Załoga zakładu liczyła wówczas zaledwie kilka osób.

W kilka dni później do Chwaszczyna przybył ze szwajcarskiego miasta Luzern pierwszy transport maszyn do produkcji śrub. Pod koniec roku 1985 roku została stworzona nazwa firmy – Marcopol, pochodząca od imienia syna współwłaściciela, Marco.

Kolejne lata przynoszą prężny rozwój firmie. Powierzchnia należących do niej zakładów rozrasta się, budowane są kolejne pawilony produkcyjno-magazynowe. W efekcie w 1990 roku powstaje Zakład Produkcji Śrub „Marcopol” Sp. z o. o. – firma z udziałem kapitału zagranicznego.

W 1991 roku Marcopol debiutuje jako wystawca – wiosną na Międzynarodowych Targach Poznańskich, a jesienią na wystawach Meble-Drema’91, Jesień’91 i Kooperacja’91. Firma rozwija się coraz dynamiczniej. Powstaje pierwszy sklep firmowy, a do zarządzania firmą zostają zainstalowane i wdrożone pierwsze programy komputerowe.

Marcopol nieustannie poszerza swoje szeregi. W latach 1994 – 2004 przybywają Biura Handlowe w kolejnych miastach Polski, a łączna liczba pracowników, z zatrudnianych w 1995 roku stu osób, wzrasta do czterystu w przeciągu niecałych 9 lat.

Od 2002 roku w firmie Marcopol funkcjonuje System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001. W trzy lata później przedsiębiorstwo zostaje uhonorowane nagrodą Gazele Biznesu w rankingu Pulsu Biznesu.

Wyroby marki Marcopol podbijają rynki międzynarodowe. Od 2007 roku firma posiada Biura Handlowe na Litwie, od 2010 – w Estonii, a od 2011 – również w rosyjskim Kaliningradzie. Obecnie zatrudniamy prawie 500 osób i wciąż stawiamy na prężny, zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa.