Marcopol / strona główna

Informacje techniczne


Charakterystyka wybranych produktów MARCOPOL - zastosowanie
 
 

11…
Śruby z gwintem metrycznym: do połączeń elementów posiadających otwór przelotowy, stosuje się z nakrętkami, podkładkami. Dokręca się za pomocą klucza.
 
12…
Wkręty dociskowe: Specjalistyczne wkręty z gwintem metrycznym. Służą do ustalania położenia innych elementów konstrukcyjnych.
 
13…
Wkręty z gwintem metrycznym: do połączeń elementów metalowych posiadających uformowany gwint wewnętrzny w otworze. Otwór może być nieprzelotowy. Można stosować z podkładkami, wkręca się za pomocą wkrętaka.
 
14…
 
 
 
   1404
Podkładki: stosowane, gdy średnica otworu jest zbyt duża do średnicy łba lub, gdy chcemy rozłożyć siłę naprężającą śrubę/wkręt na większej powierzchni. Stosuje się też, gdy powierzchnia, na której opiera się łeb nie jest dostatecznie równa, gdy materiał łączący części jest zbyt miękki.
Podkładki sprężyste: zapobiegają luzowaniu się połączeń śrubowych.
 
15…
   1504
   1505
   1514
   1518
   1520
Nakrętki:
Samokontrująca: wkładka poliamidowa zapobiega odkręcaniu się;
Kołnierzowa: ząbki pod kołnierzem uniemożliwiają samoczynne odkręcanie się;
Mufa: umożliwia uzyskanie gwintu metrycznego w elementach drewnianych;
Wałeczkowe: do połączeń w przemyśle meblarskim;
Do zgrzewania: wprasowane i zgrzane z blachą stalową umożliwiają uzyskanie gwintu metrycznego za blachą.
 
21…
Wkręty samoformujące: wkręty o specjalnym kształcie gwintu, pozwalającym na bezwiórowe nacięcie gwintu w otworach w metalu, bez uprzedniego gwintowania tych otworów.
 
22…
Wkręty samogwintujące: wkręty o specjalnym kształcie gwintu, pozwalającym na nacięcie gwintu w otworach w metalu, bez uprzedniego gwintowania tych otworów.
 
23…
 
 
23…
Blachowkręty: do połączeń z elementami wykonanymi z blachy stalowej oraz innych metali. Podwyższona twardość wkrętów umożliwia prawidłowe uformowanie gwintu w łączonych konstrukcjach.
Blachowkręty z wiertełkiem: posiadajądodatkowe wiertełko przed gwintem, stosuje się w sytuacjach kiedy utrudnione jest skorzystanie z połączeń śrubowych z powodu braku dojścia do obu stron łączonych elementów.
 
24…
Nity zrywalne: do stałych połączeń głównie elementów z blachy, do szybkiego i stałego łączenia elementów.
 
31…
Wkręty UNIX: do połączeń drewnianych, tworzyw sztucznych i mebli. Ostry czubek i zarys gwintu umożliwia wkręcanie bez konieczności wstępnego nawiercania otworów.
 
32…
Wkręty do drewna: do połączeń drewnianych, można stosować w komplecie z kołkiem rozporowym.
 
33…
Wkręty do tworzyw sztucznych: do połączeń wykonywanych z tworzyw sztucznych, m.in. profili okiennych i drzwiowych; cienki rdzeń i ostry gwint powodują nieobciążanie materiału, w który są wkręcane.
 
34…
   3401…3403
 
   3404…3405
 
   3406
 
   3411
Konfirmat, Euro i złącza meblowe:
Konfirmat: do połączeń elementów z drewna oraz płyt wiórowych; uprzednio należy wywiercić otwór przy pomocy odpowiedniego wiertła do konfirmatu.
Wkręt EURO: wkręt do mocowania metalowych detali do drewna i płyt wiórowych (np. zawiasy).
Mimośród + zaczep złącza mini środowego: do sztywnych połączeń płyt drewnianych – możliwość demontażu bez uszkodzeń.
Kołki i drążki: do połączeń (klejonych) na sztywno płyt drewnianych.
 
3801…
Szpilki łącznikowe: elementy do przedłużania części gwintowanych, stosowane przy pracach instlacyjno-budowlanych, używane z nakrętką łącznikową.
 
51…
 
   5101
   5102
   5103
 
   5104…5107
 
 
 
   5110
Zamocowania do pustych przestrzeni: na przykład płyt kartonowo-gipsowych, nie wymagają wcześniejszego nawiercania otworów,
GHS: stosowane do montażu płyt kartonowo gipsowych do konstrukcji drewnianej.
GUS: stosowane do montażu płyt kartonowo gipsowych do konstrukcji metalowej.
GBS: stosowane do montażu płyt kartonowo gipsowych do konstrukcji metalowej, posiadają wiertełko.
Kołek stalowy do pustych przestrzeni MHD: do stosowania z płytami kartonowo gipsowymi; umożliwia uzyskanie w płycie solidnego mocowania dla innych elementów. Dostępne w odmianach z zakończeniem prostym nagwintowanym lub z haczykami.
Kotwa DRIVA: samowiercąca kotwa do montażu i mocowania w płytach kartonowo-gipsowych, umożliwia uzyskanie solidnego i wytrzymałego połączenia w płycie kartonowo gipsowej do przymocowania do płyty innych elementów.
 
52…
Wkręty samowiercące EPDM: stosowane do montażu blach profilowanych do różnego rodzaju podłoża, podkładka z EPDM zapewnia szczelność połączenia, zakończenie w kształcie wiertła umożliwia wkręcenie w blachę bez dodatkowego wiercenia otworu.
 
53…
  5301…5306
   5310…5316
   5307…5309
 
   5339
 
 
   5340
 
 
   5341…5345
Zamocowania budowlane:
Kołki rozporowe: do lekkich zamocowań szybkiego pełnych materiałach budowlanych przy pomocy wkrętów do drewna lub UNIX.
Kołek szybkiego montażu: przeznaczony do mocowania elementów naściennych do podłoża betonowego itp., skraca czas montażu i obniża koszt robocizny.
Kotwa ościeżnicowa KOMBI: rozporowe działanie tulei z gwintem wewnętrznym na płaszcz umożliwia solidne zakotwienie w podłożu, używana do montażu przelotowego.
Wkręt dystansowy DHS: do montażu z odstępem dla konstrukcji drewnianych montowanych do materiałów betonowych, murarskich lub drewnianych, umożliwia poziomowanie łączonych elementów.
Segmentowe łączniki rozporowe: stalowa konstrukcja umożliwia solidne zakotwienie w podłożu betonowym.
 
61…
   6101
   6102
 
   6104
 
   6107
Gwoździe:
Ogólnego przeznaczenia.
Pierścieniowe (paletowe): do palet typu Euro, gdzie wymagana jest wzmocniona siła połączenia.
Papowe: dzięki szerokiej główce następuje lepsze dociśnięcie łączonych materiałów, po przybiciu nie powodują przycięcia papy.
ANCHOR: przeznaczony do montażu łączników budowlanych w konstrukcji drewnianej.