MARCOPOL – oficjalny blog firmowy

Nowość na rynku polskim – Wkręty MPT25 SP

Wkręty MPT25 SP to jedyne wkręty samowiercące dostępne na rynku polskim, przeznaczone do płyt warstwowych, które potrafią przewiercić stal o grubości większej niż 20mm. Dedykowane są do mocowania płyt warstwowych do nośnych konstrukcji stalowych wykonanych z profili gorąco walcowanych o maksymalnej grubości półki 25mm.

Wkręty te umożliwiają bezpośredni montaż płyt warstwowych bez konieczności wstępnego nawiercania podłoża, co znacząco skraca czas montażu.

Wkręty MPT25 SP wykonane są ze stali węglowej poddanej obróbce cieplnej. Pokryte są powłoką ceramiczną, która pozwala na stosowanie tych produktów w środowiskach o kategorii C5-M, C4-H wy normy PN-EN 12944-(1:2). Nasze wyroby posiadają znakowanie CE w oparciu o Europejską Ocenę Techniczną ETA 19/0354.

wkrety-sp

Nowe łączniki termoizolacji ISOTHERM FIX

Nowe łączniki termoizolacji ISOTHERM FIX z naszej marki TitaniumPRO to:
• wysoka jakość, którą gwarantuje Europejska Ocena Techniczna,
• wysoka sztywność talerzyka – zachowanie odpowiedniej sztywności zapewnia skuteczny i mocny docisk mocowanego materiału,
• specjalna konstrukcja strefy rozpierania pozwalająca na dwie głębokości zakotwienia 35 i 70 mm– umożliwia uniwersalne zastosowanie oraz montaż we wszystkich kategoriach podłoży z utrzymaniem wysokich parametrów wytrzymałościowych,
• możliwość doboru 3 rodzajów trzpienia- gwarantuje trwałość i wytrzymałość podczas montażu.

POBIERZ ULOTKĘ

isotherm

Twoja Ekipa – Kołki Rozporowe – film z Titanium Pro

Masz więcej wolnego czasu w domu, w związku z obecną sytuacją?
To może warto wykorzystać go na wykonanie drobnych napraw czy remontów, na które nigdy nie było czasu?
Kołki rozporowe są podstawą wielu domowych prac. Które wybrać? Jakie sprawdzą się najlepiej i sprawią, że półka czy szafka na pewno nie spadnie na głowę Tobie czy Twojej rodzinie? Nawet jeśli nie jesteś specjalistą, znajomość rodzajów kołków i ich zastosowania, pozwoli Ci łatwo i szybko wykonać poszczególne zadania.

Maciek i Artur na kanale YT #Twoja Ekipa, testują, które kołki nadają się najlepiej do różnego rodzaju powierzchni: beton, cegła, pustak czy karton gips. Zapraszamy na przegląd kołków, testowanie wytrzymałości, wraz z praktycznymi wskazówki stosowania.

Wybrane i dopasowane do potrzeb swojej firmy produkty linii TitaniumPRO, możesz zamówić wygodnie i bezpiecznie dla swojej firmy na www.simple24.pl, realizując zalecenia #zostańwdomu!

#BudujZMarcopol #JakoscBezKompromisow

Marcopol dołącza do akcji #zostanwdomu

zostanwdomu

Przyłączamy się do akcji #zostańwdomu.

W związku z epidemią #coronavirus, firma Marcopol świadczy usługi na najwyższym poziomie, po przyjęciu wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa, chroniąc jednocześnie zdrowie pracowników. Jesteśmy w pełni przygotowani do pracy zdalnej, dlatego przyłączamy się do akcji #stayathome, zapewniając nieprzerwaną obsługę naszych klientów.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów komórkowych i adresami e-mail oraz pracujemy w regularnych godzinach, od poniedziałku do piątku.

Mamy nadzieję, że sytuacja ta zostanie jak najszybciej rozwiązana i jesteśmy przekonani, że razem możemy to zrobić.

Adoptowaliśmy Wiki, 56-letnią słonicę indyjską

Wiki

W naszym fachu nie boimy się wyzwań wagi ciężkiej. Drobne elementy łączne, które produkujemy utrzymują ciężar całej konstrukcji. Dlatego chętnie podjęliśmy się nowego projektu wielkości „słonia”. Ma prawie 3 metry wysokości, waży niemal 5 ton, udźwignie do 350 kg, a jego element nośny składa się z 40 tys. mniejszych składowych. Nie, nie zakupiliśmy nowego dźwigu, lecz zdecydowaliśmy się objąć opieką 56 letnią Indyjską słonicę o wdzięcznym imieniu Wiki z oliwskiego ZOO. Słonie tak jak my mają bardzo duże serca ❤. Nasza nowa podopieczna wspiera nas w pamiętaniu o tym, jak pomaganie jest ważne. Dlatego opieka nad Wiki, to kolejny krok świętowania naszego Jubileuszu 35-lecia spółki, pod hasłem „świętowanie przez pomaganie”. Dziękujemy, że jesteście z nami i pamiętajcie #wartopomagać

Kolejna norma bezpieczeństwa pracy ISO 45001:2018

Normy ISO

Kolejny raz podnieśliśmy nasz poziom zarządzania, wdrażając normę bezpieczeństwa pracy ISO 45001:2018. Dzięki temu Marcopol należy do elitarnego grona organizacji spełniających najwyższe europejskie standardy w obszarze jakości, bezpieczeństwa pracy oraz środowiska naturalnego, co potwierdzają posiadane przez nas certyfikaty zgodności naszego Systemu Zarządzania z wymaganiami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018.

Jesteśmy przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie, dostrzegającym w pracownikach najistotniejszy czynnik sukcesu organizacji, uwzględniającym czynniki środowiskowe, przy planowaniu własnego rozwoju, a równocześnie gwarantujemy najwyższe standardy jakości. Dlatego nie poprzestajemy jedynie na spełnianiu wymagań prawnych, które stale identyfikujemy i spełniamy, ale dzięki wdrożonym wymaganiom norm serii ISO, systematycznie doskonalimy strategiczne obszary działalności, co w rezultacie przynosi szereg realnych korzyści, zarówno dla wyników przedsiębiorstwa, pracowników jak i jego otoczenia.

Marcopol dołączył do Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych

PIKS

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych (PIKS) , Marcopol został oficjalnie przyjęty w poczet jej członków.
PIKS skupia kluczowych producentów i dystrybutorów stali, aluminium, konstrukcji stalowych, elementów złącznych a także jednostki naukowe, badawcze, projektowe i specjalistyczne.

Polska Izba Konstrukcji Stalowych tworzy i modernizuje normy oraz zarządzenia dot. tej specyficznej dziedziny konstrukcji.
Przyjęcie do tego elitarnego grona to dla nas zaszczyt i ogromne wyróżnienie. To także efekt budowy pozycji rynkowej Marcopol opartej na eksperckiej wiedzy i jakości produktów oraz serwisu od początku istnienia firmy.
To idealny prezent na nasze 35 urodziny!

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasze członkostwo w PIKS właśnie stało się faktem.

Jubileusz Marcopolu, to już 35 lat!

Marcopol 35 lat

Nasz jubileusz chcemy świętować w sposób szczególny. Zgodnie z hasłem „Marcopol – marka, która łączy”, zdecydowaliśmy się  wesprzeć organizacje, pomagające chorym na nowotwory krwi, czyli właśnie tkanki łącznej.

Nasze wsparcie przekazujemy w tym roku:

– Fundacji z Pompą, którą powołali do życia rodzice, towarzyszący swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową, na Oddziale Hematologii gdańskiego UCK,

– DKMS – Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku – organizacji, prowadzącej rejestrację dawców do banku szpiku.

Dodatkowo dzień 28 lutego, będzie w naszej firmie Dniem Dawcy Szpiku. Nasi pracownicy będą mogli zarejestrować się na potencjalnych dawców szpiku, w Fundacji DKMS, w całej Polsce. Każda rejestracja to kolejna szansa na uratowanie czyjegoś życia.

Marcopol to firma, która łączy od 35 lat – jesteśmy z tego dumni!

Marcopol – Jakość bez kompromisów

jakosc-bez-kompromisow

Powszechnie wiadomo, że najbardziej newralgicznym miejscem każdej konstrukcji jest jej łączenie. Dlatego jakość naszych produktów jest dla nas priorytetem. Wykorzystywane przez nas w procesie sortowania maszyny optyczne, gwarantują precyzję pomiarów każdego produktu z dokładnością do 0,0001 mm. Nowoczesna technika cyfrowa: czułe kamery z matrycą #CCD, szereg obrotowych tarcz sortujących o różnej grubości to najwyższa dokładność kontroli jakości pojedynczego wyrobu z Marcopolu.

Technologia sortowania optycznego pozwala nam na równoczesną kontrolę kilku parametrów wymiarowych np.: średnicy gwintu i łba, długości trzpienia, wysokości łba. Automatyczny proces kontroli gwarantuje naszym Klientom najwyższą jakość wyrobów.

Jak dbamy o jakość naszych produktów?

dbalosc o produkty

Od jakości elementów złącznych zależy trwałość niemal każdego wyrobu czy inwestycji. Dlatego też jakość naszych produktów stawiamy na pierwszym miejscu.

W 2019 roku zbadaliśmy ponad 3 000 partii produkcyjnych oraz wykonaliśmy ponad 1 350 badań twardości na twardościomierzu Vickersa (potwierdzonych raportem z badań).

Kontrolując jakość wyrobów, gwarantujemy najwyższą wytrzymałość,  a nasze produkty są wybierane i doceniane przez wielu producentów i wykonawców zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Zobacz katalog produktów Marcopol

Sprawdź produkty: śruby, nakrętki, podkładki, wkręty, złącza meblowe, nity, nitkonakrętki, piły tarczowe i wiele innych w naszym katalogu. Produkty podzielone są na kategorie, branże, wg zastosowania, norm i numerów katalogowych. Zobacz