MARCOPOL – oficjalny blog firmowy

Nowość na rynku polskim – Wkręty MPT25 SP

Wkręty MPT25 SP to jedyne wkręty samowiercące dostępne na rynku polskim, przeznaczone do płyt warstwowych, które potrafią przewiercić stal o grubości większej niż 20mm. Dedykowane są do mocowania płyt warstwowych do nośnych konstrukcji stalowych wykonanych z profili gorąco walcowanych o maksymalnej grubości półki 25mm.

(więcej…)

Adoptowaliśmy Wiki, 56-letnią słonicę indyjską

Wiki

W naszym fachu nie boimy się wyzwań wagi ciężkiej. Drobne elementy łączne, które produkujemy utrzymują ciężar całej konstrukcji. Dlatego chętnie podjęliśmy się nowego projektu wielkości „słonia”. Ma prawie 3 metry wysokości, waży niemal 5 ton, udźwignie do 350 kg, a jego element nośny składa się z 40 tys. mniejszych składowych. Nie, nie zakupiliśmy nowego dźwigu, lecz zdecydowaliśmy się objąć opieką 56 letnią Indyjską słonicę o wdzięcznym imieniu Wiki z oliwskiego ZOO. Słonie tak jak my mają bardzo duże serca ❤. Nasza nowa podopieczna wspiera nas w pamiętaniu o tym, jak pomaganie jest ważne. Dlatego opieka nad Wiki, to kolejny krok świętowania naszego Jubileuszu 35-lecia spółki, pod hasłem „świętowanie przez pomaganie”. Dziękujemy, że jesteście z nami i pamiętajcie #wartopomagać

Kolejna norma bezpieczeństwa pracy ISO 45001:2018

Normy ISO

Kolejny raz podnieśliśmy nasz poziom zarządzania, wdrażając normę bezpieczeństwa pracy ISO 45001:2018. Dzięki temu Marcopol należy do elitarnego grona organizacji spełniających najwyższe europejskie standardy w obszarze jakości, bezpieczeństwa pracy oraz środowiska naturalnego, co potwierdzają posiadane przez nas certyfikaty zgodności naszego Systemu Zarządzania z wymaganiami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018.

Jesteśmy przedsiębiorstwem odpowiedzialnym społecznie, dostrzegającym w pracownikach najistotniejszy czynnik sukcesu organizacji, uwzględniającym czynniki środowiskowe, przy planowaniu własnego rozwoju, a równocześnie gwarantujemy najwyższe standardy jakości. Dlatego nie poprzestajemy jedynie na spełnianiu wymagań prawnych, które stale identyfikujemy i spełniamy, ale dzięki wdrożonym wymaganiom norm serii ISO, systematycznie doskonalimy strategiczne obszary działalności, co w rezultacie przynosi szereg realnych korzyści, zarówno dla wyników przedsiębiorstwa, pracowników jak i jego otoczenia.

Marcopol dołączył do Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych

PIKS

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych (PIKS) , Marcopol został oficjalnie przyjęty w poczet jej członków.
PIKS skupia kluczowych producentów i dystrybutorów stali, aluminium, konstrukcji stalowych, elementów złącznych a także jednostki naukowe, badawcze, projektowe i specjalistyczne.

Polska Izba Konstrukcji Stalowych tworzy i modernizuje normy oraz zarządzenia dot. tej specyficznej dziedziny konstrukcji.
Przyjęcie do tego elitarnego grona to dla nas zaszczyt i ogromne wyróżnienie. To także efekt budowy pozycji rynkowej Marcopol opartej na eksperckiej wiedzy i jakości produktów oraz serwisu od początku istnienia firmy.
To idealny prezent na nasze 35 urodziny!

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasze członkostwo w PIKS właśnie stało się faktem.

Jubileusz Marcopolu, to już 35 lat!

Marcopol 35 lat

Nasz jubileusz chcemy świętować w sposób szczególny. Zgodnie z hasłem „Marcopol – marka, która łączy”, zdecydowaliśmy się  wesprzeć organizacje, pomagające chorym na nowotwory krwi, czyli właśnie tkanki łącznej.

Nasze wsparcie przekazujemy w tym roku:

– Fundacji z Pompą, którą powołali do życia rodzice, towarzyszący swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową, na Oddziale Hematologii gdańskiego UCK,

– DKMS – Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku – organizacji, prowadzącej rejestrację dawców do banku szpiku.

Dodatkowo dzień 28 lutego, będzie w naszej firmie Dniem Dawcy Szpiku. Nasi pracownicy będą mogli zarejestrować się na potencjalnych dawców szpiku, w Fundacji DKMS, w całej Polsce. Każda rejestracja to kolejna szansa na uratowanie czyjegoś życia.

Marcopol to firma, która łączy od 35 lat – jesteśmy z tego dumni!

Marcopol – Jakość bez kompromisów

jakosc-bez-kompromisow

Powszechnie wiadomo, że najbardziej newralgicznym miejscem każdej konstrukcji jest jej łączenie. Dlatego jakość naszych produktów jest dla nas priorytetem. Wykorzystywane przez nas w procesie sortowania maszyny optyczne, gwarantują precyzję pomiarów każdego produktu z dokładnością do 0,0001 mm. Nowoczesna technika cyfrowa: czułe kamery z matrycą #CCD, szereg obrotowych tarcz sortujących o różnej grubości to najwyższa dokładność kontroli jakości pojedynczego wyrobu z Marcopolu.

Technologia sortowania optycznego pozwala nam na równoczesną kontrolę kilku parametrów wymiarowych np.: średnicy gwintu i łba, długości trzpienia, wysokości łba. Automatyczny proces kontroli gwarantuje naszym Klientom najwyższą jakość wyrobów.

Jak dbamy o jakość naszych produktów?

dbalosc o produkty

Od jakości elementów złącznych zależy trwałość niemal każdego wyrobu czy inwestycji. Dlatego też jakość naszych produktów stawiamy na pierwszym miejscu.

W 2019 roku zbadaliśmy ponad 3 000 partii produkcyjnych oraz wykonaliśmy ponad 1 350 badań twardości na twardościomierzu Vickersa (potwierdzonych raportem z badań).

Kontrolując jakość wyrobów, gwarantujemy najwyższą wytrzymałość,  a nasze produkty są wybierane i doceniane przez wielu producentów i wykonawców zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Zobacz katalog produktów Marcopol

Sprawdź produkty: śruby, nakrętki, podkładki, wkręty, złącza meblowe, nity, nitkonakrętki, piły tarczowe i wiele innych w naszym katalogu. Produkty podzielone są na kategorie, branże, wg zastosowania, norm i numerów katalogowych. Zobacz